Výuka náboženství

Výuka náboženství začne ve středu 5. 10. 2022.Vyučování bude probíhat ve třech skupinách:

• předškolní děti od 15:30 do 16:30 (katechetka Pavla Macounová, doma)
  • mladší školáci (orientačně 1. - 3. třída) od 15:30 do 16:15 (katechetka Lenka Jeglová, v kostele)
  • starší žáci (orientačně od 4. třídy) od 16:30 do 17:15 (katecheta Alois Koláček, v kostele)

Prosíme o vyplnění přihlášek (Word, PDF), které můžete odevzdat v sakristii nebo poslat e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Začátek školního roku

Milí přátelé, vítáme vás všechny v novém školním roce. V září budou bohoslužby ještě částečně v letním režimu, tj. středeční bohoslužby začnou až v říjnu. Stejně tak výuka náboženství bude zahájena až první říjnovou středu. Nezapomeňte, prosíme, přihlásit děti na výuku.

Těšíme se na viděnou.

Modlitba za Ukrajinu

Dobrý a milosrdný Bože,
Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou.

Prosíme Tě za mírové řešení složité situace na Ukrajině.
Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření.

Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí.

Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět.

Otče náš
Zdrávas, Maria

Svatá Barboro, pomocnice v nouzi, oroduj za nás.
Svatý Floriáne, ochránce v nebezpečí války, oroduj za nás.
Svatý Ondřeji, patrone Ukrajiny, oroduj za nás.
Svatí Cyrile a Metoději, patroni Evropy, orodujte za nás.
Sv. Václave, patrone míru, oroduj za nás.
Maria, Matko Boží a Královno míru, oroduj za nás.

Ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. Amen.

Modlitba za Ukrajinu

Koupě pozemku pod kostelem sv. Vojtěcha v Praze 3 – Na Balkáně

Děkujeme vám za vaši štědrost. Dne 29. prosince 2021 byla uhrazena poslední splátka půjčky, kterou jsme získali na úhradu pozemku pod kostelem. Transparentní účet u Raiffeisen Bank číslo 2401374002/5500 zůstává nadále v platnosti, kdyby někdo chtěl přispět na údržbu a opravu kostela, event. na případnou úhradu pozemku okolo kostela, pokud se podaří zrealizovat odkup.