Rok 2023

Žižkonoce

Žižkonoce

I v tomto roce jsme se podíleli na zajištění Velikonoční hry pro celou rodinu, kterou o Velikonoční neděli pořádalo Kulturní centrum Vozovna ve spolupráci s dalšími organizacemi na Praze 3.

Děti měly za úkol posbírat vajíčka, která na Žižkově poztrácela slepička. Barevná vajíčka dostaly na jednotlivých stanovištích po splnění různých úkolů. U nás měly za úkol ozdobit buď skutečnou nebo papírovou kraslici.


Postní adorace

Postní adorace

V době covidu jsme zahájili tradici adorace rodin, která dala prostor strávit jednotlivým rodinám společně půlhodinku před vystavenou Eucharistií. Po loňské pauze jsme tuto možnost setkání s Kristem v modlitbě obnovili. Výstav byl zahájen po misijním koláči a ukončen po jednadvacáté hodině. Jedna půlhodina byla vymezena i adoraci dětí, které naplnily čas před Eucharistií mimo jiné i kreslením obrázků. Věříme, že tento čas přinese bohaté ovoce pro rodiny i pro celou farnost


Misijní koláč

Misijní koláč

Po nedělní mši svaté 26. 3. děti prodávali misijní koláče. Vybrané finanční prostředky ve výši 8834 Kč byly odeslány Salesiánské asociaci Dona Boska na podporu vzělávání chudých dětí na severovýchodě Indie. Děkujeme všem za vaši štědrost.


Povídání o Indii a práci SADBA

Indie

V neděli 12. března 2023 v podvečer mezi nás přišel P. Alois Křišťan, SDB. Přiblížil nám práci Salesiánské asociace Dona Boska, která vysílá dobrovolníky do řady zemí, kde poskytují dětem a mladým lidem pomoc při smysluplném využití volného času a vzdělání. Působí hlavně v salesiánských střediscích či školách. Jednou z těchto oblastí je severovýchodní část Indie, kterou otec Alois s dalšími pracovníky Sadba navštívil, a na kterou bylo povídání zaměřeno.


Ekumenická bohoslužba

Ekumenická bohoslužba

Ve středu 18. ledna. začal týden modliteb za jednotu křesťanů. Večerní bohoslužbu jsme prožili společně s farním sborem Českobratrské církve evangelické v Praze 3 - Jarově. Děkujeme za společné v modlitbě strávené chvíle.


Vánoční koncert

Vánoční koncert

Sbor kostela sv.Vojtěcha zahájil opět nový rok Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby. Děkujeme místním i hostujícím hudebníkům a také hojným návštěvníkům, kteří si přišli koncert poslechnout.